Druk wielkoformatowy, czyli jak wykonać reklamę w wersji XXL?

Reklamując swoje produkty bądź usługi warto postawić na dużą i przyciągającą uwagę reklamę. Duże plakaty w przestrzeni miejskiej z pewnością będą świetnym sposobem na wywarcie pozytywnego wrażenia w potencjalnych odbiorcach. W jaki sposób można uzyskać reklamę w wersji XXL? Na jakie formy reklamy w przypadku druku wieloformatowego możemy liczyć?

reklama xxl

Druk wieloformatowy a reklama XXL

Druk wieloformatowy pozwala na drukowanie materiałów, również reklamowych, o dużych wymiarach. W przypadku druku wieloformatowego nie ma ograniczeń dotyczących wielkości, gdyż specjalna technika pozwala na stworzenie projektu dostosowanego do potrzeb klienta. Druk wieloformatowy jest najczęściej wykorzystywany jako atrakcyjna forma reklamy zewnętrznej. Oprócz tego swoje zastosowanie znajdzie w tworzeniu projektów, niezwiązanych z marketingiem.

Reklama zewnętrzna w postaci plakatów na słupach reklamowych czy banerach umieszczonych w wykupionych miejscach, skutecznie przyciąga wzrok potencjalnych klientów. Dobrze zaprojektowany plakat, a następnie wydrukowany w profesjonalny sposób, może się okazać jedną z najskuteczniejszych metod marketingowych. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na druk wieloformatowy.

Myślisz o reklamie w formacie XXL?
Pomożemy Ci zaprojektować chwytliwy projekt!

Formy reklamy w druku wieloformatowym

W przypadku druku wieloformatowego istnieje wiele rodzajów reklamy. Najczęściej spotykane to przede wszystkim bilboardy oraz wszelkiego rodzaju tablice reklamowe. Widujemy je zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i w innych miejscach, w których natężenie ruchu jest dosyć spore. Bilboardy spotykane są na różnego rodzaju słupach i ścianach, są podświetlane i bardzo dobrze widoczne. Obie te formy reklamy potrzebują dodatkowego wzmocnienia całej konstrukcji, przez co są niezwykle stabilne. Sam plakat reklamowy stanowi wtedy jedną z najskuteczniejszych form reklamy produktu czy usług. 


Druk wieloformatowy sprawdzi się także w formie reklamy zewnętrznej w postaci tzw. Citylightów. Podświetlana tablica z wydrukowaną grafiką najczęściej umieszczana jest w popularnych i często uczęszczanych miejscach w mieście – na przystankach komunikacji publicznej, deptakach, galeriach handlowych czy dworcach. W ten sposób komunikat reklamy może dotrzeć do najbardziej zróżnicowanej grupy odbiorców. 


Druk wielkoformatowy sprawdzi się także w przypadku wykorzystania reklam dmuchanych, które są niezwykle efektowane, a jednocześnie proste w montażu. Najczęściej ta forma reklamy spotykana jest podczas wydarzeń masowych – na przykład kulturalnych czy sportowych. Reklamy wielkoformatowe ze względu na swój rozmiar będą doskonałym sposobem na podjęcie działań marketingowych - zarówno małych, jak i dużych firm. 

długopis z logo firmowym

Reklama w druku wieloformatowym – dlaczego warto?

Decydując się na druk wieloformatowy zyskujemy pewność, że materiały promocyjne w formie reklamy zewnętrznej będą odporne na działania warunków atmosferycznych, a także nie będą blakły pod wpływem promieniowania UV. Materiały wieloformatowe są o wiele bardziej trwałe niż na przykład plakaty papierowe. Druk wieloformatowy realizowany przez profesjonalną drukarnię, specjalizującą się w tworzeniu materiałów reklamowych, jest o wiele lepszej jakości. Kolory są lepiej odwzorowane, grafika bardziej wyraźna, a co się z tym wiąże – wzbudzają większe zainteresowanie. 

Reklamy zewnętrzne powszechnie uważane są za skuteczną metodę promowania produktów i usług przedsiębiorców. Z racji tego, że reklamy są najczęściej umieszczane w widocznych miejscach w centrach miast, przyciągają one uwagę potencjalnego odbiory i zachęcają go do zakupu bądź skorzystania z oferty. Dobrze zaprojektowana reklama, a następnie przygotowana do druku wieloformatowego, przyniesie dużo korzyści dla biznesu.

Projekt druku wieloformatowego dla firmy

Przygotowanie projektu druku wieloformatowego dla firmy, opiera się przede wszystkim na dopasowaniu oferty do danego przedsiębiorstwa, a także jego odbiorców. Sama reklama powinna zawierać najważniejsze informacje, które mają za zadanie zainteresować potencjalnego klienta, a także zachęcić go do skorzystania z usług bądź zakupu reklamowanego produktu. Sam projekt powinien także zawierać chwytliwą, ciekawą i zapadającą w pamięć grafikę, która wyróżni się na tle innych podobnych do siebie reklam

Jako drukarnia specjalizująca się w druku wieloformatowym, przygotowywujemy reklamy w formie naklejek, a także plakaty na tablice, bilboardy czy citylighty. Oprócz tego oferujemy możliwość wydrukowania reklamy na kasetony świetlne, czyli wszelkiego rodzaju materiały do podświetleń oraz banery. Projekt wielkoformatowy może również sprawdzić się na ścianach, trybunkach i różnego rodzaju systemach wystawienniczych. Potrzebujesz reklamy wielkoformatowej w Katowicach? Zgłoś się do nas!