FOTOOBRAZ NA PŁÓTNIE JAKO ŚWIETNY POMYSŁ NA PREZENT

Fotoobrazy to prosty i popularny sposób dekorowania ścian, który odmieni każde wnętrze. Druk wielkoformatowy wysokiej jakości dodaje charakteru, a oryginalne nadruki mogą przedstawiać zarówno realistyczne, jak i abstrakcyjne fotografie. Fotoobrazy na ścianę wykonane na zamówienie to oryginalny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Dlaczego warto?

Czym jest fotoobraz na płótnie?

Fotoobraz to obraz z fotografii. Wybrane przez Ciebie zdjęcia są drukowane w dużym formacie na wysokiej jakości płótnach canvas, dzięki czemu doskonale oddają kolory i realizm zdjęcia. Wygląd foobrazu ogranicza jedynie wyobraźnia. Rozmiar i wielkość obrazu dopasowuje się do konkretnego projektu. Dzięki temu fotoobazy idealnie nadają się do stworzenia wyjątkowej pamiątki na ścianę lub stworzenia efektownej galerii.

Fotoobraz na płótnie z widokiem na ulubiony krajobraz a może zdjęcie rodzinne w dużym formacie wykonane na zamówienie? Fotoobrazy pozwalają stworzyć we wnętrzu wspaniały i niepowtarzalny klimat, którego nie zapewnią kupione w sklepie obrazki. Fotoobrazy to jednak nie fototapety i nie należy ich z nimi mylić. 

fotoobraz

Jak powstaje fotoobraz?

Fotoobraz na płótnie canvas to świetny pomysł na prezent, który charakteryzuje się wysoką jakością finalnego obrazu, a dzięki różnym możliwościom wydruku pozwala na uzyskanie oryginalnej i sentymentalnej pamiątki, którą łatwo można powiesić na ścianie, oprzeć na komodzie czy postawić na podłodze. Footobrazy ze zdjęciem pozwalają na uzyskanie pięknej dekoracji bez widocznych brzydkich śrub. Dzięki temu doskonale uwiecznią wyjątkowe ujęcie ze ślubu, urodzin dziecka czy wakacji. Jak to możliwe?

Wydruk solventowy wielkoformatowy - fotoobraz

W pierwszej kolejności trzeba wydrukować zdjęcie. Aby osiągnąć jego wysoką rozdzielczość i zachować oryginalne kolory trzeba użyć sprawnych maszyn oraz odpowiedniego materiału użytego jako baza wydruku. Płótna w rolce canvas to idealne rozwiązanie do druku fotoobrazów oraz reprodukcji artystycznych prac, ponieważ daje efekt naturalnego malowania.

Co więcej, w naszej drukarni stosujemy technikę druku falą z przeplotem w kilku rozdzielczościach i przebiegach, atrament nakładany jest na materiał w formie fali z rozmytym rastrem, dając efekt łagodnego przechodzenia kolorów. Przejścia pomiędzy falami są jednak niewidoczne dla oka. Dzięki temu nawet grafika z dużą ilością detali wygląda estetycznie z bliska, jak i z daleka.

Naciąganie obrazu na ramy

Wielkoformatowy wydruk fotoobrazu naciąga się na bawełniane lub poliestrowe płótno malarskie. Następnie płótno jest naciągane na podobrazie. Jest nim drewniana rama, którą często stosuje się także w tradycyjnych obrazach. Płótna mogą różnić się między sobą grubością i ziarnistością. Inny może być także sposób wykończenia kantów fotoobrazu na płótnie.

Fotoobraz a obraz

Różnice między fotoobrazem a zwykłym obrazem to głównie różnice w technice wykonania. Tradycyjne obrazy są dziełami plastycznymi, które wykonuje się pędzlem, używając do tego farb. Obrazy można też wykonywać ołówkiem czy węglem. Ponadto sztuki malarskie wyróżniają różne metody i techniki powstawania dzieł, które powstają na płótnie.

W przypadku fotoobrazów materiałem bazowym także jest płótno, jednak różni się ono od obrazu tym, że jest naciągnięte na drewniane ramy krosna malarskiego. Co więcej, aby zrobić fotoobraz, do drukarni należy dostarczyć zdjęcie, które zostaje potraktowane jako wydruk wielkoformatowy. Dzięki temu technika wydruku fotoobrazu pozwala uzyskać najwyższą jakość wykonania, którą można podziwiać dzięki precyzyjnie odwzorowanym nawet najmniejszym detalom.

Dlaczego fotoobrazy to dobry pomysł na prezent dla bliskiej osoby?

Personalizacja wnętrz pozwala stworzyć przytulne, klimatyczne wnętrza. Wielkoformatowe obrazy na płótnie wykonane na zamówienie to oryginalne dekoracje, dzięki którym każdy prezent jest wyjątkowy. Fotoobrazy to jeden z najlepszych pomysłów na prezent. Wysoka jakość wydruku oraz staranne wykonanie nie wyglądają tanio, co z pewnością doceni obdarowana osoba.

W naszej drukarni przygotowujemy fotoobrazy na płótnie, opierając się na nowatorskich i różnorodnych pomysłach zespołu grafików, introligatorów i handlowców. Dzięki temu możemy estetycznie umieścić na płótnie Twoje zdjęcie wykonane na wakacjach czy wykonane na sesji zdjęciowej. Chętnie wykonany także fototapety inspirowane różnymi motywami, które podkreślą charakter wnętrza osoby, dla której fotoobraz będzie w prezencie.

Naszą specjalnością są nietypowe projekty. Uwielbiamy wyzwania oraz wyróżnia nas pomoc w realizacji projektów. Chcesz podarować bliskiej osobie fotoobraz na płótnie w prezencie? Zapraszamy do kontaktu. Chętnie pomożemy i doradzimy.