Jak zaprojektować dobrą okleinę witrynową?

Poruszając się po mieście, nierzadko zauważyć można kolorowe, przykuwające wzrok reklamy na witrynach. Część z nich mijamy obojętnie, a inne natychmiast przykuwają naszą uwagę. Od czego to zależy? Dlaczego wykonanie odpowiedniego projektu okleiny jest ważne?

oklejanie witryn lumavera

Zalety umieszczania reklam na witrynach

Korzyści, jakie zapewnia reklamowe oklejanie witryn, dotyczą zarówno aspektu marketingowego, jak i technicznego. Benefity dla firmy obejmują m.in. większą szansę na zapadnięcie w pamięć potencjalnym klientom czy też wyróżnienie się na tle innych firm. 

Dlaczego warto korzystać z oklein witrynowych?

➤ Jest to wyjątkowo skuteczny nośnik informacji o firmie. Widoczna z daleka witryna natychmiast przykuje uwagę przechodniów i podniesie szanse na to, że skorzystają oni z usług. 
➤ Zastosowanie okleiny witrynowej nie wymaga uzyskania zezwolenia z Urzędu Miasta.
➤ Szyby okienne to na ogół ogromne, wolne powierzchnie, wprost idealne na montaż reklamy – dopasowanie projektu reklamy do wielkości dostępnej powierzchni, wykonane np. przez drukarnię z Katowic - Adatto, będzie doskonałym pomysłem na wykorzystanie wolnej przestrzeni. 
➤ Okleiny witrynowe będą doskonałą wizytówką firmy.
Myślisz o oklejeniu witryny?
Pomożemy Ci w wykonaniu chwytliwego projektu.

Rodzaje folii reklamowych i korzyści z ich zastosowania

Folia szroniona

Doskonale sprawdza się ona wszędzie tam, gdzie nie są wskazane mocne kolory, a do tego szczególnie ważne jest zapewnienie prywatności klientom, np. w gabinecie lekarskim. Wykorzystanie folii szronionej daje liczne możliwości, może ona być zastosowana nie tylko w celach reklamowych, lecz też może być po prostu narzędziem służącym do zasłaniania się przed osobami z zewnątrz. Wykonując oklejanie witryn w Katowicach, zwłaszcza w przypadku bardziej ruchliwych ulic, warto zdecydować się na ten rodzaj folii. Można także wykroić z niej poszczególne elementy lub zastosować wycięcia np. na hasło reklamowe.

Folia translucentna

Doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy zależy Ci na reklamie podświetlanej. Dobrze sprawdza się tutaj zarówno światło sztuczne, jak i naturalne. Folia translucentna cechuje się dobrą przepuszczalnością światła, a do tego zapewnia doskonałe odwzorowanie intensywnych kolorów.

Folia One Way Vision

Dzięki dziurkowanej strukturze doskonale sprawdzi się ona wszędzie tam, gdzie będzie potrzebna dobra reklama, bez jednoczesnego pozbawiania pomieszczenia dostępu do światła. Pamiętaj jednak o tym, że aby w otworach nie gromadziły się zabrudzenia, nie można umieszczać  folii OWV w pobliżu piaszczystych terenów. 

Folia zadrukowana

Zastosowanie tego rozwiązania zapewni niezwykle przyjemną w dotyku strukturę, a także pełne bezpieczeństwo reklamy przed działaniem czynników atmosferycznych. Zwiększa się również nasycenie kolorów, co jest szczególnie ważne, gdy zależy nam na większej uwadze klientów. 

Witryna centrum urologicznego Urovita

oklejanie witryny urovita

Korzyści techniczne płynące z zastosowania oklein witrynowych

Zależą one w dużej mierze od rodzaju zastosowanej folii, np.:

➤ możliwość laminowania (m.in. w przypadku folii OWV) – wydłuża to trwałość reklamy i wzmacnia kolory,
➤ większe zacienienie pomieszczenia – pracownicy i klienci nadal mają dostęp do światła naturalnego, lecz wnętrze nie ulega nadmiernemu nasłonecznieniu,
➤ duże możliwości aranżacyjne (folia szroniona) – mowa tu o wspomnianej już możliwości wycinania elementów w pełnej dbałości o każdy detal,
➤ łatwa pielęgnacja – nie są konieczne specjalistyczne środki, by utrzymać reklamę w czystości – ważne jest jednak to, by uważać na krawędzie,
➤ większa prywatność – większość rodzajów folii pozwala skutecznie zasłonić się od spojrzeń z zewnątrz, co podnosi komfort klientów, a do tego pozwala lepiej skupić się na pracy.

Oklejanie witryn – tylko z profesjonalistami

Stosowanie oklein reklamowych to od dawna znana - niezwykle ważna z punktu widzenia strategii marketingowej - metoda, która pozwala na to, aby klienci szybciej zauważyli Twoją firmę. Potencjalny klient, poruszając się po mieście, zetknie się z kolorowymi, przykuwającymi wzrok witrynami. Część z nich minie obojętnie, a część natychmiast przykuje jego uwagę. W dużej mierze zależy to od dobrze wykonanego projektu. Wybierz Adatto i zyskaj pewność profesjonalnej obsługi.