Codziennie wykonujemy projekty lub przeróbki istniejących projektów, poprawiamy, sprawdzamy, edytujemy i "wrzucamy" do druku. Gdybyśmy chcieli pokazać tutaj wszystko co robimy zabrakło by nam czasu aby pracować... Ale od czasu do czasu zdarza się projekt wyjątkowy, inny niż wszystkie lub taki z którego jesteśmy szczególnie dumni. I tutaj właśnie postaramy się pokazać niektóre z nich.

PROJEKTOWANIE GRAFICZNE - KATOWICE

Wyróżnienie się na tle konkurencji oryginalnym projektem graficznym dla Twojej reklamy, logo czy wizytówek jest kluczem do zaistnienia w świadomości klientów. Dostępne w naszej ofercie projekty opakowań, pudełek i materiałów reklamowych tworzone są z wyjątkowym przywiązaniem do detali i jakości wykonania druku. 

Z projektowania graficznego najczęściej korzystają firmy, które chcą się jakoś zareklamować, przekazać coś ludziom. Na czym tak właściwie polega projektowanie?

O dobrym projekcie graficznym słów kilka

Dobry projekt graficzny potrafi zainteresować i cieszy oko. Jednym z ważniejszych składników dobrego projektu jest czytelność. Osoba, która ujrzy grafikę od razu powinna wiedzieć, jaki jest jej przekaz. Kolejnym elementem jest spójność. Projekt, w którym wszystko ze sobą współgra, wpływa korzystnie na estetykę. Wielkość, krój i kolor fontu oraz konkretna grafika powinny być do siebie dopasowane, stworzone we wspólnym stylu. Oprócz typowo obrazowej strony w projektowaniu graficznym istotna jest też znajomość zasad ortografii i interpunkcji. Skoro jakiś projekt ma znajdować się w przestrzeni publicznej, byłoby dobrze, gdyby prezentował poprawną polszczyznę. Zachowanie symetrii i proporcjonalności to kolejne ważne kwestie, które trzeba uwzględnić przy projektowaniu graficznym. Graficy podczas swojej pracy powinni zwracać uwagę na rytm. Chodzi tu o odpowiednie umiejscowienie informacji w stałych odstępach.

Autor projektu graficznego

Za dobrym projektem stoi dobry projektant. Kreatywność i pomysłowość powinny być jego najmocniejszymi stronami. Każdego dnia mija się setki reklam i grafik, dlatego tak ważna jest oryginalność, aby zostać zapamiętanym w tłumie. Związane jest też z tym unikanie szablonowego myślenia. Nowe zadanie powinno być zupełnie nową grafiką, bez powtarzania podobnych schematów. Inną potrzebną cechą projektanta jest cierpliwość. Projekty tworzone na zlecenia klienta wymagają czasem wielu poprawek, zanim staną się idealne. Związana jest też z tym komunikatywność, dobre porozumienie pomiędzy grafikiem a klientem zaoszczędzi ewentualnych pomyłek.

Projektowanie rozpoczyna się od uzgodnienia tego, co ma zostać stworzone. Następnie tworzy się wersję roboczą, którą konsultuje się z klientem, aby w razie czego wprowadzić konieczne poprawki. Następnie tworzy się projekt, który po zrealizowaniu zostaje umieszczony w przestrzeni publicznej.

Czy warto korzystać z profesjonalnych usług?

Odpowiedź brzmi – tak. Oczywiście każdy, kto ma odrobinę talentu plastycznego i potrafi posługiwać się programami graficznymi może stworzyć swój projekt. Prawda jest jednak taka, że profesjonalni graficy korzystają z zaawansowanych oprogramowań, mają większe możliwości i zdobyli już cenne doświadczenie, wiedzą, co będzie wyglądać dobrze. Jest to szczególnie ważne dla firm, które chcą skutecznie kreować tożsamość wizualną marki. Grafik będzie służyć pomocą i będzie potrafić doradzić niezdecydowanemu klientowi w wyborze.

Projekty graficzne w Katowicach - co oferujemy?

W ramach współpracy z firmami z różnych branż przygotowujemy kompletne projekty graficzne wykorzystywane w materiałach promocyjnych marek. Tworzymy akcesoria i gadżety reklamowe takie jak smycze, koszulki i torby, umieszczamy nadruki na kubkach i opakowaniach, przygotowujemy kalendarze i katalogi reklamowe, tworzymy wizytówki, roll-upy i standy reklamowe, a wśród naszych największych projektów znajdziesz też wielkoformatowe reklamy umieszczane na witrynach sklepowych, elewacjach i w przestrzeni miejskiej. 

Nasi graficy wyceniają indywidualnie swoje prace. Każdy projekt jest inny. Ma na to wpływ jego zastosowanie, wielkość, kolorystyka, technika wykonania. Zachęcamy do skontaktowania się z naszą drukarnią w Katowicach telefonicznie lub poprzez maila. Wszystkie dane podane są w zakładce „Kontakt”.

nasz bliźniacza drukarnia w gdańsku

druk solventowy

druk wielkoformatowy

rollup

drukarnia

piszą o nas

Beksinski fanart

Drukarnia Gdansk

Drukarnia Gdańsk

pisza o nas 2

pisza o nas 3

piszą o nas 4

pisza o nas 5

pisza o nas 6