FOTOTAPETY KATOWICE

Fototapety z aplikacją tradycyjną

Do tapet aplikowanych metodą tradycyjną, przy użyciu kleju do tapet, najczęściej wykorzystywane są materiały winylowe lub celulozowe na nośniku flizelinowym. Tańszą wersją są tapety papierowe lub lateksowe (papierowe z dodatkiem lateksu).

W przypadku tapet z podkładem flizelinowym możemy wybierać z wielu dostępnych materiałów zarówno gładkich i strukturalnych. Ponadto są dostępne materiały trudnopalne (nawet po zadrukowaniu) oraz wolne od PVC do naklejania na ściany w miejscach użyteczności publicznej np. szpital, przychodnia, restauracja, pub.

Naklejanie tapet z podkładem flizelinowym jest łatwiejsze, a materiał dużo "wybacza". Podkład flizelinowy niweluje nierówności na ścianie ukrywając jej mankamenty. Przyklejamy ją nakładając klej tylko na ścianę. O wiele bardziej wymagające są tapety papierowe, które są zazwyczaj o wiele cieńsze i delikatniejsze. Należy też posmarować je równo klejem, co utrudnia aplikację. Aby nie nałożyć kleju za dużo, lub nierówno został wymyślony drugi rodzaj materiałów.

Fototapety z klejem aktywowanym wodą

Dobry wygląd fototapety zależy nie tylko od jakości druku i materiału wykorzystanego do wykonania fototapety, ale też od sposobu i dokładności jej aplikacji. Jednym z ciekawszych ułatwień oferowanych w dostępnych w naszej drukarni fototapetach jest specjalnie zaaplikowana warstwa kleju aktywowanego przy pomocy wody.

Klej umożliwia aplikację fototapety bez dodatkowego przygotowania i w przypadku gładkich, oczyszczonych ścian daje szansę na wyjątkowo łatwy montaż. Aktywowany wodą klej umożliwia także łatwe usunięcie fototapety ze ściany.

Wykorzystany do wydruku fototapety papier nie zawiera PVC, co pozwala ścianie oddychać i zapobiega niszczeniu się druku z upływem lat. Jeśli fototapeta nie będzie narażona na nadmierną ekspozycję na promienie słoneczne, jej trwałość może sięgać nawet 20 lat.

Fototapety samoprzylepne

W ostatnim czasie popularność w szybkim tempie zdobywają tapety samoprzylepne. Działają jak naklejki. Zdejmujemy papierowy podkład i przyklejamy do ściany. Wydaje się to bardzo proste i rzeczywiście tak jest, jeśli mamy do naklejenia pojedynczy kawałek wydruku.

Dlatego idealnie nadają się do aplikacji na mniejsze powierzechnie lub do dekoracji wnęk, szaf, mebli itp. Oczywiście przy odrobinie wprawy można również wykleić całą ścianę, ale nie polecamy tego zajęcia początkującym.

W tej kategorii wybór materiałow jest imponujący. Od gładkich folii i papierów poprzez strukturalne (piasek, wełna, beton) aż po imitację skóry. Oczywiście użyty do produkcji tapet klej różni się od tych stosowanych przy zwykłych foliach samoprzylepnych.

Grubości materiałów również są różnorodne. Pewną mutacją fototapet samoprzylepnych są dwa wyjątkowe materiały. Nazywają się EasyStick oraz MultiStick. Pierwszy z nich posiada łatwo usuwalny klej i można go aplikować i odklejać właściwie bez uszkodzenia ściany. Drugi z nich posiada klej ultra usuwalny. Łatwo go przykleić i równie łatwo odkleić.

Fototapety nie tylko w domu

Wszystkie z powyższych materiałów mogą być użyte do dekorowania ścian zarówno w mieszkaniach jak i biurach czy lokalach użyteczności publicznej. Wybór materiałów jest ogromny, a w tym co na nich nadrukujemy ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Może to być:

  • powtarzający się wzór,
  • napisy,
  • iluzja 3D,
  • atrakcyjna kolorystycznie abstrakcja,
  • zdjęcia z natury czy dowolne inne zdjęcie np. zrobione na wakacjach.
Można też wykonać zupełnie indywidualny projekt. To dzięki temu fototapety drukowane na zamówienie są tak poularne, bo każdy może wybrać wzór który mu odpowiada i dodatkowo może on być jedyny i niepowtarzalny.


Skontaktuj się z nami