DRUKOWANIE WIZYTÓWEK KATOWICE

Wizytówki Standard

Są to wizytówki proste, ale jednocześnie świetnie spełniają swoje zadanie informacyjne. Odpowiedni projekt sprawi, że wizytówka nie przyniesie Ci wstydu. Jest to również najlepsza opcja jeśli potrzebujesz wizytówki na szybko. Drukowane na papierze kredowym, satynowym lub niektórych papierach ozdobnych. Zazwyczaj używamy papierów o gramaturach 250-350g. Tego rodzaju wizytówki możemy proktycznie wykonać na poczekaniu.

Wizytówki Premium foliowane

Najpopularniejszą formą uszlachetnienia wizytówki jest jej zafoliowanie. Najczęściej stosuje się 3 rodzaje folii: błyszczącą, matową oraz tzw. soft touch - folię matową o szczególnej w dotyku strukturze. Folia błyszcząca ożywia oraz nasyca kolory, natomiast folia matowa nieco tłumi kolor, ale dodaje wizytówce elegancji. Folia soft touch jest naprawdę wyjątkowa w dotyku. Dzięki użyciu folii zabezpieczamy wizytówkę przed uszkodzeniami, ale za to nic na niej nie zapiszemy, ale czy do tego służy wizytówka?

Wizytówki Premium z lakierem UV

Dodatkową formą uszlachetnienia wizytówek jest lakier UV wybiórczy inaczej zwany punktowym. Najczęściej warstwa lakieru zostaje naniesiona na wizytówki zafoliowane folią matową. Wówczas kontrast pomiędzy powierzchnią matową i zalakierowaną jest najlepiej widoczny. Niestety na wizytówki z lakierem UV trzeba trochę poczekać, co najmniej 2-3 dni. Wizytówki tego typu uważane są za najbardziej ekskluzywne. Zobacz jakie pomysły na wykorzystanie efektu lakieru wybiórczego mają inni graficy:
Lakier UV na Pinterest.com

Wizytówki Premium - złocenia, tłoczenia, sitodruk

Istnieje jeszcze kilka innych metod zmiany wyglądu standardowych wizytówek. Jedną z nich jest wtłoczenie specjalnej folii (najczęściej złotej lub srebrnej ale są dostępne również inne kolory) metodą hot stampingu. Inną metodą jest wytłoczenie niektórych elementów np. logo, przez co stają się one wypukłe lub wklęsłe co daje efekt 3D. Natomiast na ciemnych papierach ozdobnych lub aby uzyskać specyficzny kolor Pantone stosuje się nadruk metodą sitodruku. Wizytówki, które drukujemy w Katowicach, skutecznie przykuwają uwagę potencjalnych kontrahentów oraz klientów.

Papiery ozdobne

Jak wspominaliśmy wcześniej istnieje możliwość wydruku wizytówek na papierze ozdobnym. Na jasnych i delikatnych strukturach możemy drukować cyfrowo, natomiast papiery ciemniejsze, grubsze tektury oraz głębokie struktury najczęściej drukujmy metodą sitodruku. Do wyboru są m.in. papiery kolorowe, metalizowane, fakturowane.

Skontaktuj się z nami