Plakat w salonie - hit czy kit?

We współczesnych domach coraz częściej spotkać można elementy sztuki. Choć obrazy również znajdują swoje miejsce w nowoczesnych wnętrzach, to właśnie grafiki i plakaty zawładnęły naszymi ścianami. Przemawia za nimi przystępna cena, wartość dekoracyjna, możliwość dostosowania do własnego gustu i stylu - są zatem zdecydowanym hitem!

plakat w salonie w Katowicach

Jak udekorować salon?

Salon jest zazwyczaj największym pokojem w domu, a jego ściany są idealną przestrzenią do tworzenia dekoracji ściennych, które na pewno zostaną docenione przez gości. Wykorzystać można plakaty o różnych rozmiarach i formatach - tak, aby stworzyć dekorację ścienną, która tchnie życie i odzwierciedli osobowość mieszkańców danego domu.

Jeden lub dwa duże plakaty mogą w zupełności wystarczyć, aby wypełnić pustą przestrzeń w salonie i sprawić, że wybrane motywy znajdą się w centrum uwagi. Powierzchnie w tym pomieszczaniu stwarzają nieskończone możliwości: można ustawić dekorację, która będzie sięgała od podłogi do sufitu albo umieścić na środku ściany tylko jeden duży plakat. Pomysły ograniczone są jedynie przez wolną przestrzeń oraz wyobraźnię. 

Chcesz wydrukować plakat?
Skontaktuj się z nami:

Daj się zainspirować - plakaty tematyczne

Plakaty z motywami roślinnymi, pejzaże, a może postacie z kina? Jakie plakaty do salonu są obecnie na topie? 

Kino

Plakaty z motywem kinowym lub muzycznym zawsze gwarantują sukces - można je dostosować do swoich preferencji i zmieniać za niewielkie pieniądze. Od zdjęć celebrytów po okładki znanych albumów lub plakat ulubionego kinowego hitu. Chociaż tego typu plakaty można umieścić w każdym pomieszczeniu, należy pamiętać o tym, by wybierać pod nie odpowiednio dużą przestrzeń. 

Stylizacja retro

Mamy tu fanów lat 50-tych? Stare reklamy miasta, marek lub wydarzeń powróciły w wielkim stylu do trendów w dekorowaniu wnętrz. Plakat retro pomoże nadać przestrzeni charakter. Innym dobrym sposobem na odtworzenie atmosfery vintage są reprodukcje czarno-białych fotografii.

Krajobrazy 

Dla osób, które mają w sobie duszę podróżnika, polecamy grafiki z pejzażami, które pozwolą uciec od codzienności i podróżować po świecie na gapę, z domowej kanapy. Afrykańskie lądy, bezkresne pola, karaibskie plaże czy stolice, takie jak Paryż i Nowy Jork, udekorują salon i uwydatnią drzemiącego we właścicielu domu globtrotera. Motywy botaniczne i morskie również są na czasie - dodatkowo pomagają się wyciszyć.

Własne grafiki

Świetnym pomysłem są spersonalizowane plakaty: można wydrukować własną grafikę w dowolnym formacie lub stworzyć mozaikową kompozycję kilku plakatów. Plakaty tematyczne o nowoczesnym designie świetnie wyglądają zarówno w antyramach, jak i w ramkach. W drukarni w Katowicach wydrukować można każdy projekt - pomożemy w doborze odpowiedniego rozmiaru.

plakat krajobraz

Plakat do salonu

Dla niektórych plakaty wciąż kojarzą się wyłącznie z dodatkiem załączanym do gazet, jednak tamte czasy już dawno minęły - aktualnie plakat to forma sztuki ściennej i swoista alternatywa dla obrazów, może przedstawiać krajobraz, abstrakcję, postać. To prosty, tani i piękny sposób na dekorację, który jest coraz bardziej lubiany. Zachęcamy do skorzystania z oferty drukowania plakatów w Katowicach - pozwolą one na natychmiastową zmianę wystroju domu.