Zastosowanie druku wielkoformatowego

Druk wielkoformatowy to nowoczesna metoda reklamy, która dzięki zaawansowanej technologii produkcji umożliwia wykonanie wielkoformatowych wydruków na materiałach banerowych. Cyfrowe drukarnie wielkoformatowe doskonale odpowiadają na potrzeby wielu współczesnych firm. Komu szczególnie polecamy zastosowanie druku wielkoformatowego? Jakie są zalety druku wielkoformatowego oraz jak go dzielimy?

Gdzie znajduje zastosowanie druk wielkoformatowy?

Wysoka rozdzielczość obrazów i głębokie nasycenie kolorów przyciągają uwagę i zachęcają klientów do skorzystania z usług. Warto to wykorzystać zwłaszcza w przypadku projektowania banerów, czy plakatów na wydarzenia branżowe. Druk wielkoformatowy umożliwia także stworzenie wysokiej jakości rollup’ów i ścianek wystawienniczych np. na targach. Wykonanie druków wielkoformatowych polecamy także właścicielom sklepów, zwłaszcza w galeriach handlowych, gdzie jest największa rywalizacja o klientów. Naklejki na witryny sklepowe pomogą stworzyć profesjonalny wizerunek i zachęcają do wejścia.

Druk wielkoformatowy to także dobra okazja do wykonania fototapety czy fotoobrazu w domu lub biurze. Możliwość szybkiej i taniej zmiany wnętrza spodoba się zwłaszcza osobom, które lubią zmiany lub są w trakcie rebrandingu.

Druk cyfrowy wyróżnia wysoka jakość i możliwość wykonania nawet bardzo dużego formatu reklamy, która będzie odporna między innymi na czynniki środowiskowe. To sprawia, że inwestycja w druki wielkoformatowe jest nadzwyczaj opłacalna. Wykorzystanie tej technologii sprawdzi się w wielu biurach, budynkach użyteczności publicznej, placówkach oświatowych, ale także w prywatnych domach. Druk wielkoformatowy to reklama indoor, ale także outdoor, która stwarza nieograniczone możliwości marketingowe.

billboard druk wielkoformatowy

Zalety druku wielkoformatowego

Stworzenie reklamy przyciągającej uwagę stanowi podstawę skutecznego marketingu. Druk wielkoformatowy doskonale wpisuje się w wymagania wielu przedsiębiorstw, gdzie obok szybkości działania i atrakcyjnej ceny ważne jest także wysokiej jakości wykonanie. Druk wielkoformatowy ułatwia budowanie pozytywnego wizerunku firmy m.in. ze względu na możliwość wydruku dowolnej grafiki i przyciągnięcie wzroku bez względu na miejsce i czas, w którym wydruk jest eksponowany.

Coraz więcej firm decyduje się na wydruki wielkoformatowe także z uwagi na fakt, że wciąż stanowią nowość na rynku, a dzięki temu przyciągają uwagę i pozwalają wyróżnić się z tłumu. Druk wielkoformatowy cechuje także niesamowita trwałość. Przywiązywanie uwagi do szczegółów i zaawansowane technologicznie sprzęty umożliwiają wyeksponowanie reklamy w różnych okolicznościach i miejscach, a nawet na zewnątrz budynków.

W drukarni Adatto stosujemy wyłącznie nowoczesne i innowacyjne rozwiązania. Do wydruków wielkoformatowych stosujemy ploter Summa Cut, który umożliwia osiągnięcie maksymalnej rozdzielczości obrazu rzędu 1440 x 1440 dpi. Dzięki temu nawet w przypadku dużej ilości nakładających się kolorów i skomplikowanych grafik nie są widoczne fale atramentu, co sprawia że reklama wygląda porządnie i estetycznie. 

baner - druk wielkoformatowy

Jak dzielimy druk wielkoformatowy?

Decydując się na wydruk wielkoformatowy należy wybrać nie tylko grafikę. Podstawą dobrze wykonanego wydruku jest baza reklamy wielkoformatowej, która może być zwykłym papierem plakatowym (gramatura 135 g/m2) lub papierem do wydruków ekspozycyjnych (210 g/m2).

Zastosowanie druku wielkoformatowego jest jednak możliwe także na różnego rodzaju materiałach, a nawet budynkach, pojazdach czy ciągach komunikacyjnych. W celu uzyskania jak najlepszej jakości wydruku zazwyczaj stosuje się siatki mesh, które pozwalają na stworzenie niepowtarzalnych materiałów reklamowych.

Naszym celem jest błyskawiczna reakcja na potrzeby klientów, ale także specjalistyczna pomoc w doborze odpowiednich materiałów. Dlatego nasze wydruki wielkoformatowe wykonujemy wykorzystując kilka różnych materiałów do wyboru. Są to: papier citylight, który umożliwia wykonanie podświetlanych plakatów, materiały winylowe, a także różnego rodzaju folie - monomeryczna, wylewna, polimetowa oraz One Way Vision, czyli folia do wydruków wielkoformatowych, dzięki której możemy wykonać doskonałe wydruki na oknach, szybach czy witrynach.